Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Zestawy "Łączy nas piłka" od COBI - recenzja klocków
02-06-2018, 21:34 | 6546 x przeczytano | MatiMat

Nigdy nie pasjonowałem się piłką nożną i jeśli chodzi o sporty drużynowe to jedyną grą, która przyciągała moją uwagę była koszykówka. Ale jak chyba każdy kibicuję gorąco polskiej Drużynie Narodowej i z pewnością będę śledził wszystkie mecze w trakcie zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które w tym roku odbywają się w Rosji.

Od czasu kiedy byłem jeszcze małym szkrabem kolekcjonuję klocki LEGO oraz od niedawna także zestawy produkowane przez polską firmę COBI. Muszę przyznać, że ich produkty, którymi bawiłem się wiele lat temu były delikatnie mówiąc dość kiepskie. Figurki wzorowane mocno na tych z LEGO były jakieś takie pokraczne, modele mocno odbiegały jakością od tych produkowanych przez Duńczyków i ogólnie wszystko było jakieś takie garażowe. Widać jednak, że COBI zrobiło ogromny krok do przodu i od kilku lat ich modele są rzeczywiście najwyższej jakości i mogą śmiało konkurować z LEGO, choćby dlatego, że są dużo tańsze, produkowane u nas, a jednocześnie nie kopiują ślepo produktów swego starszego brata a wypuszczają na rynek własne serie, które zdobywają rzesze fanów na całym świecie. COBI znalazło własną niszę i skupia się na zestawach historycznych Historical Collection związanych głównie z II wojną światową.

Z niemałym zaskoczeniem jakiś czas temu dowiedziałem się o ich nowej kolekcji nazwanej MistrzowskiBus.pl, która przedstawia największe gwiazdy Reprezentacji Polskiej w Piłce Nożnej. Piłkarze zostali wydani jako figurki COBI, a w komplecie pojawił się model autokaru Łączy nas piłka, którym podróżują nasi zawodnicy. Co ciekawe pojazd jest jednocześnie pojemnikiem na plastikowych piłkarzy, których można w nim usadzić. Nie ukrywam, że bardzo podoba mi się ten zestaw. Jest on wydany w formie dwudziestu zeszytów sprzedawanych co tydzień w kioskach i salonach prasowych. W każdym numerze można znaleźć fragment autokaru i jedną figurkę.


Ale COBI korzystając z zainteresowania Mundialem wypuściło także cztery pudełkowe zestawy klocków na licencji PZPN. Co ciekawe, oprócz tego, że są to mini makiety, dwie z nich spełniają także dodatkową funkcję - można ich używać do mini gry zręcznościowej w strzelaniu bramek i trenowaniu podań. Opiszę każdy z tych zestawów.


COBI-21043 Trening Strzelecki (90 klocków, 1 figurka)

To z pewnością będzie największy hit od COBI z serii “Łączy nas piłka”. Oczywiście największą jego zaletą jest figurka kapitana naszej drużyny czyli Roberta Lewandowskiego. Muszę przyznać, że jak na taką klockową miniaturkę to udało się bardzo dobrze odwzorować rysy twarzy Lewego. Plastikowy krasnal jest naprawdę bardzo podobny do naszej gwiazdy. Sam zestaw jest także bardzo ciekawy. Oprócz masy akcesoriów na boisko takich choćby jak słupki i chorągiewki, mamy w środku specjalną mini bramkę z trzema slotami do których możemy strzelać piłką przy użyciu specjalnego “strzeladełka”. Bardzo to wszystko proste ale uwierzcie mi, że masa przy tym zabawy. Można trenować też podania czy zwody. Naprawdę fajnie to działa i przy cenie 29,90 zł jak na zestaw licencjonowany to naprawdę świetna cena. Gdyby to było LEGO to cena pewnie oscylowałaby w granicach 79,90 zł.

 

 

COBI-21044 Siłownia (90 klocków, 1 figurka)

Drugi z małych zestawów na licencji PZPN zawierający 90 klocków i 1 figurkę. W nim oprócz miniaturowego Jakuba Błaszczykowskiego znajdziemy makietkę siłowni ze sporą liczbą różnych akcesoriów. O ile zestaw wygląda naprawdę bardzo fajnie to projektanci COBI specjalnie się przy nim nie postarali gdyż jest najzwyczajniej nudny. Nie ma w nim żadnych zabawowych funkcji, choćby “patyczka” do trenowania podbijania piłki. Trochę szkoda. Sam Błaszczykowski wyszedł trochę jak komiksowy Wolverine i jest chyba najgorzej odwzorowaną figurką z całej serii. Ratuje go jednak bardzo niska cena na poziomie 29,90 zł.

 


 

COBI-21045 Test Zawodnika (120 klocków, 2 figurki)

Naprawdę fajny i dobrze wyglądający zestaw z serii dużych, bo zawierających aż 120 klocków i dwie figurki. Przedstawia ławkę naszej drużyny, selekcjonera Andrzeja Nawałkę i obrońcę - Łukasza Piszczka. Jest tam także sporo różnych akcesoriów takich jak miniaturowa bramka treningowa, pachołki, kamery i wielki reflektor, w którym klocki imitujące żarówki są zrobione z fosforyzującego ABSu, który świeci w ciemności. Nawałka wygląda rewelacyjnie i trzeba przyznać, że COBI odwzorowało go perfekcyjnie. Bardzo fajny zestaw, w którym brakuje mi jedynie klockowego “strzeladełka”, który jest w zestawie z Lewandowskim.

 


 

COBI-21046 Strzały do bramki (120 klocków, 2 figurki)

To zdecydowanie najbardziej zabawowy zestaw z całej kolekcji. Jest w nim bramka, w której dzięki zmyślnemu mechanizmowi możemy przyczepić figurkę bramkarza i bronić przed strzałami. Dodatkowo w zestawie jest “strzeladło” skonstruowane nieco inaczej niż w zestawie Trening strzelecki. Można nim wystrzelić prawdziwą rakietę. W zasadzie piłkę można “wykopać” z taką siłą, że obronienie jej będzie kompletnie niemożliwe. Figurki Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika całkiem udały się COBI. Ten zestaw byłby bardzo udany, gdyby nie drobna wada w postaci braku siatki w bramce. Po każdym strzale do niej trzeba szukać po pokoju piłki.

Podsumowując oceniam całą kolekcję “Łączy nas piłka” bardzo dobrze. Mimo kilku drobnych wad trzeba przyznać, że COBI wypuściło bardzo udane produkty. Pudełka w layoucie PZPN wyglądają bardzo elegancko. Zestawy są fajne i z pewnością ucieszą nie tylko małych fanów piłki nożnej i klocków. Na pewno świetnym pomysłem było wprowadzenie możliwości rozgrywania mini meczy. Mimo że klocki są licencjonowane, to ich cena jest naprawdę bardzo przyzwoita. Co ciekawe można je kupić także w sieci marketów Biedronka w ramach akcji Dumni z naszych, w której w sprzedaży pojawiły się licencjonowane produkty i gadżety dla kibiców.

Mateusz “MatiMat” Matuszewski

 


 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.