Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08

Strona startowa > Artykuły > Gry wideo > Alpha Protocol - recenzja gry

Alpha Protocol - recenzja gry
16-01-2018, 21:00 | 6102 x przeczytano | GuLIVEr

Ci, którzy już bardziej mnie poznali wiedzą, że głównie na moim kanale jak i w serwisie Valkiria zajmuję się nie tylko recenzją sprzętu, lecz również odkopywaniem i prezentacją starszych zapomnianych gier, które kiedyś miały swoje 5 minut lub zagościły w naszych sercach na dobre. Po przeczytaniu zapraszam Cię do obejrzenia mojej opinii, która dotyczy dzisiejszego omawianego tytułu, do której odnośnik jest zamieszczony poniżej. Dobra, dosyć gadania. Przejdźmy do recenzji gry Alpha Protocol studia  Obsidian Entertainment.

Premiera gry Alpha Protocol przypada na rok 2010. Swego czasu podbiła rynek gier RPG. Tak, dobrze słyszycie. Niektórzy mniej doświadczeni gracze mogą pomylić ją z serią Tom Clancy's Splinter CellNa serwisach internetowych oraz kanałach YouTube, owa gra zdobyła bardzo pozytywne opinie. Przeanalizujmy co w niej takiego wooow ;)

Miejscem akcji w grze nie jest jedno miasto czy jedna wielka ruina z której musimy się wydostać. Zwiedzimy m.in. Rzym, Moskwę czy Tajpej. Każda lokacja niesie za sobą swój klimat i poczucie kierowania swoim losem.

Pierwszym, a zarazem bardzo ważnym aspektem jest to, że Alpha Protocol zalicza się do gatunku RPG. Na początku wybieramy klasę i dostosowujemy punkty zdolności naszej postaci, które np. będą odpowiadały naszemu stylowi rozgrywki. Podczas "postoju" w bazach, czyli przerwy między misjami możemy swobodnie poruszać się po naszej kryjówce. W odpowiednim tam miejscu, możemy zmienić wygląd zewnętrzny naszej postaci, wybierając fryzurę, zarost czy nakrycie głowy.

W Alpha Protocol natykamy się na znaną już nam, oraz rzadko spotykaną mechanikę dialogu. Podczas rozmowy z bohaterami, co chwilę musimy podejmować odpowiednie decyzje, a z kolei te wpływają na relację z naszym rozmówcą. Możemy je polepszyć, co skutkuje np. odblokowaniem ekwipunku na czarnym rynku, zdobyciem informacji o fabule i zadaniach czy gwarancją sojuszu podczas potyczek z wrogami , albo pogorszyć co może spowodować starcie lub zdradę w dalszych etapach gry.

Rozgrywkę urozmaicają nam sensowne mini-gry, które bardzo często spotykamy na swojej drodze. Przykładem jest łamanie haseł na komputerach w celu zdobyciu informacji czy otwieranie drzwi wytrychem za, którymi mogą kryć się sekretne przedmioty lub...przeciwnik ;)

Mechanika samej gry zbytnio nie powala, aczkolwiek po czasie da się przyzwyczaić. Sterowanie, a głównie strzelanie, nie jest najgorsze, chociaż przydałby się większy komfort i satysfakcja z powalenia przeciwnika.

Komu mogę polecić Alpha Protocol? Jeśli nie lubisz monotonii i z cichego agenta, chcesz dla urozmaicenia przemienić się w pana mordoru czy Rambo, ta gra jest właśnie dla Ciebie. Wiele znajdziek i gadżetów czeka na Ciebie :)  

 


Informacje dodatkowe:
 

Powiązane linki:
 
recenzja gry