Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Jaś Ciekawski. Podróż do serca oceanu - recenzja
01-01-2014, 10:22 | 4489 x przeczytano | dark kaczuszka

Pamiętam dokładnie mój pierwszy kontakt z „technologią” 3D. Byłem wtedy jeszcze małym dzieckiem, które chciało zostać paleontologiem gdy dorośnie. Choć rodzice zabraniali mi oglądnąć Park Jurajski, bym się potem nie bał „potworów”, to nie pozostali obojętni wobec mojej pasji. Kupowali mi gazetkę z tym gadami w roli głównej, gdzie w każdym numerze można było dzięki specjalnym okularom zobaczyć jakiegoś dinozaura w trójwymiarze. Na mnie, jak to na dziecku, robiło to ogromne wrażenie. Mimo tego doświadczenia nie sądziłem, że spotkam się z tą techniką w komiksie. A jednak. Przed sobą mam niezwykły komiks noszący nazwę Jaś Ciekawski. Podróż do serca oceanu autorstwa Matthiasa Picarda. Tak jak w dzieciństwie wrażenie robiły na mnie dinozaury w 3D, tak i teraz jestem bardzo zaskoczony tym komiksem.

Matthias Picard to urodzony we francuskim Reims rysownik komiksów. Pierwsze jego dzieło ukazywało się w znanym magazynie Lapin. Popełnił też komiksy takie jak Jeanine czy La comete.

Komiks którego bohaterem jest Jaś Ciekawski zabiera czytelnika w podwodny świat. Główny bohater w nieco staromodnym skafandrze do nurkowania będzie miał okazję oglądać (a my wraz z nim) niezwykłą faunę i florę podwodnego świata. Istoty piękne, czasami dziwne a nawet straszne. Spotka także dawne, zatopione miasto. Wszystkie te obrazy czytelnik zobaczy w efekcie 3D dzięki dołączonym czerwono-niebieskim okularom. 

Przyznam, że mimo iż technika 3D jest mi znana, to i tak byłem niesamowicie zaskoczony efektem jaki zobaczyłem. Komiks ma w sobie magiczny klimat i przeglądając go ma się to poczucie, że obcuje się z czymś prawdziwie niezwykłym. Autor postanowił obdarować efektem trójwymiaru tylko to co znajdowało się w wodzie, co daje doskonały efekt. Zdecydowanie najciekawiej wyglądają właśnie momenty przejścia ze świata na powierzchni do świata morskiego i na odwrót - nagle spotyka się płaski świat ze światem znacznie ciekawszym i tajemniczym. Wertowałem kolejne strony komiksu i wrażenie wcale nie malało. Jeden obraz był ciekawszy od drugiego. Trójwymiar znakomicie zgrywał się ze sposobem rysowania autora. Jego kreska jest bardzo przyjemna dla oka i nadaje całości bajkowego klimatu. Sądzę, że świetnym pomysłem było dodanie dwóch par okularów. Głównie dlatego, iż świetnie będzie się oglądało dzieło Matthiasa Picarda z dzieckiem. 

Komiks w Polsce został wydany przez Kulturę Gniewu. Wykonano go bezbłędnie. Otrzymujemy sporych rozmiarów egzemplarz w twardej oprawie i na dobrej jakości papierze. Całość wygląda naprawdę bardzo ciekawie i sądzę, że będzie to zdecydowanie ozdoba każdej biblioteczki.

Nie mógłbym nie polecić Jasia Ciekawskiego. Podróż do serca oceanu. Fajna krótka historyjka, okraszona w prawdziwie niezwykły sposób sprawia, że przyjemnie się ją ogląda i podziwia niezwykłe efekty, jakimi uraczył nas autor. Bardzo polecam.Autor
: Piotr „dark kaczuszka” Krzystek
Redakcja: paulina wasik

Dziękujemy wydawnictwu Kultura Gniewu za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Tytuł: Jaś Ciekawski. Podróż do serca oceanu
Autor: Matthias Picard
Wydawca: Kultura Gniewu
Data wydania: Wrzesień 2013
Cena: 59,90 zł


 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.